شرکت ایمن افزار شایگان از سال 75 با هدف طراحی و تولید نرم افزار شکل گرفت . این مجموعه در ابتدا با نام گروه نرم افزاری ایمن افزار تاسیس شده، و در ادامه با نام رسمی شرکت ایمن افزار شایگان (مسئولیت محدود) به کار خود ادامه داد . این روند ادامه داشت تا آنکه بعدها ، شرکت به سهامی خاص تبدیل شده و با توسعه کمی و کیفی توانست به یکی از شرکتهای پیشرو در زمینه فناوری اطلاعات تبدیل شود . هم اکنون نیز شرکت با عنوان رسمی شرکت ایمن افزار شایگان (سهامی خاص ) و با داشتن بیش از 3100 مشتری در سرتا سر کشور مشغول به کار می باشد.

ما مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری سازمان ها را شناسایی کرده و برای آن راه حل ارائه می کنیم

حوزه صنعتی

این شرکت به طور خاص در زمینه آی تی فعال می باشد که بر طبق اساسنامه شرکت حول محورهای زیر عمل خواهد نمود: فن آوری اطلاعات- نرم افزار- سخت افزار- اتوماسیون اداری- سیستم های الکترونیکی و کنترل صنعتی در طی سالهای تاسیس شرکت، طراحی و تولید نرم افزارهای اداری، صنعتی و پزشکی و سیستم های اختصاصی نرم افزاری و سخت افزاری، اصلی ترین حوزه های کاری این شرکت بوده است که شاید بتوان مهمترین آنها را، نرم افزار مکانیزاسیون امور دانشگاه (نماد) دانست. این نرم افزار جهت اتوماسیون کامل امور آموزش، دانشجویی، مالی و ... در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی طراحی و تولید شده و هم اکنون مورد استفاده بیش از 300 دانشگاه و مرکز آموزش عالی در سراسر ایران می باشد.

اهداف و سیاست ها

هدف شرکت از همان ابتدا طراحی و ارائه بسته های نرم افزاری جهت امور خاص مانند مراکز دارویی و دانشگاهها با کمک کارشناسان مجرب بود که اینک نیز با گذشت سالیان متمادی و کسب تجربه در بخشهای گوناگون تخصصی، سیاستهای زیر را دنبال می کند.
 1. توسعه کمی و کیفی محصولات ارائه شده
 2. ارائه خدمات پشتیبانی مناسب در اسرع وقت
 3. مشاوره و ارائه راهکار جهت بهبود دائمی سیستم مشتریان
 4. جذب و تربیت نیروهای متخصص در حوزه تخصصی شرکت و افزایش کارآیی
 5. توسعه بازار هدف شرکت در خارج از ایران

هدف نهایی شرکت رسیدن به نقطه ای ست که در آن بالاترین درصد رضایت مشتریان را کسب نماید، چرا که رسیدن به این هدف، خود باعث توسعه و افزایش درآمدهای شرکت خواهد شد.

 • 1375

  ایده تاسیس
 • 1380

  آغاز فعالیت رسمی و فروش اولین نسخه نرم افزار داروخانه(دلفین)
 • 1382

  ارائه اولین نسخه نرم افزار نماد(نرم افزار مدیریت امور دانشگاه)
 • 1384

  ارائه اولین نسخه نماد تحت وب
 • 1385

  اولین نسخه نرم افزار نگهداری و تعمیرات(PM)
 • 1386

  سامانه کنترل آنتن(سفارشی صنایع هوا و فضا)
 • 1387

  اولین نسخه سامانه اتوماسیون تغذیه و پیامک
 • 1389

  CRM ارائه اولین نسخه اولین نسخه کنترل مخدر
 • 1390

  اولین نسخه نرم افزار مکانیزاسیون داروخانه(شارپ)
 • 1396

  ارتقاء خدمات پشتیبانی و افزایش مشتریان به بیش از 6000 کاربر
 • 1397

  تحولی نوین در ایمن افزار

معرفی برخی محصولات شرکت

هدف شرکت از همان ابتدا طراحی و ارائه بسته های نرم افزاری جهت امور خاص مانند مراکز دارویی و دانشگاهها با کمک کارشناسان مجرب بود که اینک نیز با گذشت سالیان متمادی و کسب تجربه در بخشهای گوناگون تخصصی، سیاستهای زیر را دنبال می کند.
 1. نرم افزار مکانیزاسیون امور دانشگاه (نماد) که هم اکنون بیش از 300 دانشگاه و مرکز آموزش عالی در سراسر کشور در حال استفاده از آن بوده و مورد حمایت و پشتیبانی دائمی شرکت می باشند .
 2. نرم افزار جامع نگهداری و تعمیرات (PM) 2-که بیش از 50 مرکز صنعتی ، خدماتی ، بیمارستانی و ... در حال استفاده از آن می باشند.
 3. پورتال دبیرخانه بدون کاغذ (Paper Less Office ) 3-که در سازمانها و موسسات دولتی و خصوصی متعددی از جمله وزارت آموزش و پرورش مورد استفاده قرار گرفته است
 4. نرم افزار مکانیزاسیون داروخانه که بیش از 2500 داروخانه در سراسر کشور در حال استفاده از آن بوده و مورد حمایت و پشتیبانی دائمی شرکت می باشند .
 5. نرم افزار جامع صدور پروانه و نظارت بر امور داروخانه ها که هم اکنون در معاونت غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات درمانی از جمله معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی در حال استفاده می باشد.
 6. نرم افزار جامع کنترل و نظارت بر توزیع دارو و مواد مخدر که هم اکنون در معاونت غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات درمانی از جمله معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی در حال استفاده می باشد.
 7. مکانیزاسیون واحد توزیع برد - مخابرات استان تهران CRF
 8. ابزار فرم ساز وگزارش ساز جهت استفاده با کلیه محصولات تولیدی شرکت
 9. نرم افزار مدیریت ارسال ودریافت پیامک SMS (9-به عنوان امکانات جانبی نرم افزار های شرکت )
 10. تلفن گویا
 11. پورتال آموزشی نماد
 12. پورتال بانک اطلاعات مدیران وزارتخانه ها
 13. پورتال ثبت نام و جمع آوری سهام عدالت کارکنان دولت
 14. پورتال فروش مجازی دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی
 15. و دهها سیستم اتوماسیون اداری و صنعتی خاص مراکز مختلف

هدف شرکت از همان ابتدا طراحی و ارائه بسته های نرم افزاری جهت امور خاص مانند مراکز دارویی و دانشگاهها با کمک کارشناسان مجرب بود که اینک نیز با گذشت سالیان متمادی و کسب تجربه در بخشهای گوناگون تخصصی، سعی در ارائه بهترین خدمات را دارد.

تمامی حقوق محفوظ و مربوط به شرکت ایمن افزار شایگان می باشد